Hacettepe Üniversitesi :: Eczacılık Fakültesi :: English
Duyurular

FARMAVİZYON'un ardından...

 

Sevgili Mezunlar, 

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), geleneksel hale getirdiği ECZACILIK FUARI’nı bu yıl 13-15 Nisan 2007 tarihlerinde TEB, Ecza Odaları ve Eczacılık Fakülteleri’nin de katkılarıyla CNR EXPO CENTER’da düzenledi. 

Farmavizyon Bilgi Platformu yanı sıra Eczacılık alanındaki farklı ve güncel konularla ilgili aktiviteleri de kapsayan bu fuara ülkemizdeki tüm Eczacılık Fakülteleri kendilerine ait standler ile katıldılar ve gerek platform, gerekse fuar etkinlikleri bazında öğrencileri ve temsilci öğretim üyeleri ile Eczacılık pazarı’nda yer almaya ve yenilikleri izlemeye çalıştılar. 

Organizasyon ve etkinlikler açısından başarılı bulduğumuz fuarda bir öğretim üyesi olarak bizi en etkileyen konu, katılan kuruluşların çoğunun ilaç firmalarından çok bitkisel kökenli ilaç/veya destek ürün pazarlayan ya da üreten firmalar oluşu idi. Farmasötik pazarındaki bu değişimin en kısa sürede gerekli platformlarda değişik yönleriyle ele alınıp tartışılması gerektiğine inanmaktayız.  

Fuarda bizler,  HÜ Eczacılık Fakültesi Mezunları Derneği ve HÜ Eczacılık Fakültesiolarak  birlikte açtığımız sergide  Türkiye’nin değişik yörelerinden gelip bu etkinliğe katılan ve sağlık alanındaki farklı platformlarda görev yapan meslektaşlarımızla Eczacılığın bugünü ve geleceğini tartışmak olanağı bulduk. 

15 Nisan günü ise, HÜ Eczacılık Fakültesi Mezunları Derneği  olarak düzenlediğimiz sohbet çayında mezunlarımızla bir araya geldik, anılarımızı tazeledik, dertleştik, özlem giderdik. Gördük ki biz Hacettepe Eczacılık Fakültesi Mezunları, hep iddia ettiğimiz gibi alanında en bilgili, en düzeyli, en dürüst ve sorumluk bilincine sahip bir eczacı topluluğunu oluşturmaktayız. Kendimizle ve bize bu özellikleri kazandıran hocalarımızla gurur duyduk.

Buluşmamızı belgeleyen bir kaç fotoğrafı ekte görmektesiniz. 

Dileğimiz, siz mezunlarımızla farklı platformlarda daha sık bir araya gelmek ve birlikteliğimizi güçlendirmek. 

Tüm mezunlarımızın 14 Mayıs Eczacılık Bayramını içtenlikle kutluyor; sağlıklı, huzurlu ve başarılı nice bayramlarda görüşmeyi diliyorum. 

Prof. Dr. Gülberk Uçar

H.Ü. Eczacılık Fakültesi Mezunları Derneği Başkanı

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Mezunlar Derneği